AuroraMeteo

Japan33 plaatsen

Noorderlicht in Japan: waar en wanneer je het ziet

Vanuit Japan is het poollicht vooral iets voor de camera: bij zware stormen (rond Kp 7,3 of hoger) verschijnt een rode gloed laag boven de horizon, zoals in mei en oktober 2024.

Kun je vannacht het noorderlicht zien in Japan?

Vannacht niet: de activiteit is te laag voor Japan. De verwachting piekt op Kp 2, maar bij Sapporo is ongeveer Kp 7,7 nodig. Een storm kan binnen een dag opbouwen, dus kijk morgen opnieuw.

Je hebt ook een heldere lucht en echte duisternis nodig: de pagina van elke plaats toont de bewolkingsverwachting en het beste uur voor vannacht.

Kp-verwachting: NOAA SWPC, elke 10 minuten gecontroleerd.

Waar het poollicht het makkelijkst te zien is

PlaatsRegioBenodigde KpKp voor foto'sMagnetische breedte
AsahikawaPrefectuur Hokkaido9+7,337,5°
KitamiPrefectuur Hokkaido9+7,337,4°
SapporoPrefectuur Hokkaido9+7,736,8°
KushiroPrefectuur Hokkaido9+7,736,6°
EbetsuPrefectuur Hokkaido9+7,736,8°
OtaruPrefectuur Hokkaido9+7,736,9°
TomakomaiPrefectuur Hokkaido9+836,3°
ObihiroPrefectuur Hokkaido9+836,5°

Grootste steden

PlaatsInwonersBenodigde Kp
Tokio9.733.2769+
Yokohama3.777.4919+
Osaka2.753.8629+
Nagoya2.332.1769+
Sapporo1.973.8329+
Asahikawa333.5309+
Aomori298.3949+
Hakodate275.7309+

Stormwacht: kun je het noorderlicht zien vanuit Japan?

Zelden, maar ja. Bij sterke stormen (vanaf ongeveer Kp 7,3) stijgt de rode bovenste laag van het poollicht, op 300–400 km hoogte, boven de noordelijke horizon van Japan uit. Sensoren van telefoons en camera’s pikken die veel makkelijker op dan het oog.

…

PlaatsKp voor foto'sKp voor het oogFotonachten sinds 1995Laatste keer
Asahikawa 7,3 9+ 53 okt 2026
Kitami 7,3 9+ 53 okt 2026
Sapporo 7,7 9+ 35 jan 2026
Kushiro 7,7 9+ 36 jan 2026
Ebetsu 7,7 9+ 35 jan 2026
Otaru 7,7 9+ 34 jan 2026
Tomakomai 8 9+ 22 jan 2026
Obihiro 8 9+ 22 jan 2026
Hakodate 8,3 9+ 16 jan 2026
Aomori 9 9+ 1 okt 2003
Hachinohe 9 9+ 2 mei 2024
Hirosaki 9 9+ 1 okt 2003

Wanneer het voor het laatst te zien was vanuit Japan

Nachten met genoeg activiteit voor foto's vanuit Asahikawa tijdens het donker (Kp 7,3 of hoger):

  • 10 oktober 2026 · Kp 7,3
  • 20 januari 2026 · Kp 7,7
  • 19 januari 2026 · Kp 8,3
  • 12 november 2025 · Kp 7,7
  • 1 juni 2025 · Kp 7,3
  • 16 april 2025 · Kp 7,3
  • 1 januari 2025 · Kp 8,0
  • 11 oktober 2024 · Kp 7,7
  • 10 oktober 2024 · Kp 8,3
  • 12 augustus 2024 · Kp 8,0

Zo vang je het vanuit Japan

  1. Houd de verwachting in de gaten: je hebt ongeveer Kp 7,3 of hoger nodig — een sterke tot zware storm. Die komen een à twee dagen na een grote uitbarsting op de zon, dus meestal is er wat waarschuwingstijd.
  2. Ga weg van de lichten van de stad en zoek een open uitzicht naar het noorden: een kust, een heuvel of een veld. De gloed blijft laag boven de horizon.
  3. Gebruik de nachtmodus van je telefoon of een camera op een statief (3–15 s). Bekijk de foto: een rode of roze lucht in het noorden is het poollicht.
  4. De beste uren liggen meestal tussen 22:00 en 02:00 uur lokale tijd, maar bij grote stormen kan het direct na de schemering beginnen.
  1. Kp 0–2 Rustig Alleen onder de poollichtovaal: Noord-Noorwegen, Zweeds en Fins Lapland, IJsland, Alaska, Noord-Canada.
  2. Kp 3 Onrustig Fel in het Noordpoolgebied; laag aan de horizon in Midden-Scandinavië en Zuid-IJsland.
  3. Kp 4 Actief Recht boven je in het Noordpoolgebied; laag in het noorden vanuit Zuid-Noorwegen, Zweden, Finland en Noord-Schotland.
  4. Kp 5 Lichte storm (G1) Schotland, Zuid-Scandinavië, de Baltische staten, de noordelijke staten van de VS en Zuid-Canada.
  5. Kp 6 Matige storm (G2) Noord-Engeland, Denemarken, Noord-Duitsland en -Polen, het Midwesten van de VS; soms laag in het noorden vanuit Nederland en België — vaak duidelijker op foto dan met het blote oog.
  6. Kp 7 Sterke storm (G3) op foto: Asahikawa Het grootste deel van het VK, Nederland en België (laag in het noorden), Duitsland, Polen, Tsjechië; rode gloed op foto vanuit Frankrijk en de noordelijke Alpen.
  7. Kp 8 Zware storm (G4) Met het oog in Midden-Europa, in Nederland en België soms hoog aan de hemel; rode lucht op foto vanuit Noord-Italië, Spanje, de Balkan en de Turkse Zwarte Zeekust.
  8. Kp 9 Extreme storm (G5) Te zien in heel Europa en de VS; op foto zelfs tot aan de Middellandse Zee, Turkije en Noord-Afrika (mei 2024).

Live waarnemingen

Waar bezoekers op dit moment poollicht melden. Een plaats stijgt bij elke melding en zakt weer naarmate de meldingen ouder worden.

  1. …

    Regio's in Japan

    Vragen en antwoorden

    Kun je het noorderlicht zien in Japan?

    Vanuit Japan is het poollicht vooral iets voor de camera: bij zware stormen (rond Kp 7,3 of hoger) verschijnt een rode gloed laag boven de horizon, zoals in mei en oktober 2024.

    Welke Kp is nodig om het poollicht te zien in Japan?

    Alleen een zware storm volstaat. Bij Sapporo kan een camera het poollicht vastleggen vanaf ongeveer Kp 7,7; in Tokio, de grootste stad, is ongeveer Kp 9+ nodig.

    Wanneer was het poollicht voor het laatst te zien in Japan?

    De meest recente nacht in onze gegevens waarin een camera bij Sapporo het poollicht had kunnen vastleggen, was 20 januari 2026 (Kp 7,7). Dat is sinds 1995 op 35 nachten gebeurd.