AuroraMeteo

Noorwegen345 plaatsen

Noorderlicht in Noorwegen: waar en wanneer je het ziet

Delen van Noorwegen liggen recht onder de poollichtovaal: bij Tromsø kan het poollicht op bijna elke heldere, donkere nacht verschijnen. Bij Tromsø was september historisch gezien de beste maand (20% van de nachten).

Uitgelichte bestemmingen

Waar het poollicht het makkelijkst te zien is

PlaatsRegioBenodigde KpKp voor foto'sMagnetische breedte
TromsøTroms0067,2°
BodøNordland0064,9°
HarstadTroms0066,4°
Mo i RanaNordland0063,9°
TromsdalenTroms0067,2°
AltaFinnmark0067,4°
NarvikNordland0066,0°
LenvikTroms0067,0°

Grootste steden

PlaatsInwonersBenodigde Kp
Oslo1.082.5752,7
Bergen294.0292,7
Trondheim216.5180,7
Stavanger151.6693
Kristiansand117.2373,7
Drammen106.0133,3
Lillestrøm89.6842,7
Sandnes85.3863,3

Live waarnemingen

Waar bezoekers op dit moment poollicht melden. Een plaats stijgt bij elke melding en zakt weer naarmate de meldingen ouder worden.

  1. …

    Live webcams in Noorwegen

    Bekijk de lucht zelf met deze openbare camera's. Ze openen op de website van de eigenaar.

    Deze camera's zijn van hun eigenaars — wij linken er alleen naar. De meeste tonen weinig bij daglicht of bewolking, en sommige liggen 's zomers stil.

    Regio's in Noorwegen

    Praktische informatie voor Noorwegen

    Alarmnummer
    112 (police), 113 (ambulance), 110 (fire)
    Toegang tot terrein
    Het Allemannsretten geeft vrije toegang tot onbebouwd land (utmark) zoals bos, bergen en kust; voor bebouwd land en erven (innmark) is toestemming van de eigenaar nodig. Kamperen met een tent moet op meer dan 150 m van een bewoond huis of bewoonde hut, zonder toestemming maximaal twee nachten op dezelfde plek. Het recht geldt voor mensen te voet — parkeren en overnachten in campers en busjes valt onder de verkeers- en parkeerregels.
    Autorijden in de winter
    Van 1 november tot de eerste zondag na tweede paasdag moeten winterbanden minstens 3 mm profiel hebben (in Nordland, Troms en Finnmark van 16 oktober tot 30 april). Spijkerbanden zijn in dezelfde periodes toegestaan, en daarbuiten als de omstandigheden het vereisen. De toestand van de wegen vind je bij de verkeersinformatie van Statens vegvesen (vegvesen.no/trafikk). Actuele wegcondities
    Drones
    Wie een drone met camera of van meer dan 250 g vliegt, moet zich registreren op flydrone.no en de gratis online cursus halen. Vlieg lager dan 120 m boven de grond eronder, binnen zichtafstand en buiten de veiligheidszones van luchthavens. Nationale autoriteit: https://luftfartstilsynet.no/en/drones/
    Officiële ruimteweerdienst
    Norwegian Centre for Space Weather (NOSWE), Tromsø Geophysical Observatory, UiT
    Weerdienst
    Norwegian Meteorological Institute (Yr)
    Gecertificeerde Dark Sky-gebieden
    Øvre Pasvik National Park

    Nationaal park Øvre Pasvik in Finnmark werd in 2024 de eerste door DarkSky International gecertificeerde plek van Noorwegen en wordt omschreven als de noordelijkste International Dark Sky Place.

    NOSWE aan de UiT is het ISES Regional Space Weather Warning Centre van Noorwegen. Het publiceert noorderlicht-nowcasts en verwachtingen voor 1 en 4 uur vooruit voor Svalbard, Tromsø, Trondheim, Bergen en Oslo, en beheert een all-skycamera in Skibotn.

    Samengesteld uit officiële bronnen van overheden, wegbeheerders en weerdiensten. Regels veranderen; controleer ze voor vertrek.