AuroraMeteo

Australië151 plaatsen

Zuiderlicht in Australië: waar en wanneer je het ziet

In Australië is voor het poollicht een actieve nacht nodig. Het verschijnt het eerst bij Bruny Island (Alonnah), vanaf ongeveer Kp 4. Bij Bruny Island (Alonnah) was augustus historisch gezien de beste maand (8% van de nachten).

Kun je vannacht het zuiderlicht zien in Australië?

Vannacht niet: de activiteit is te laag voor Australië. De verwachting piekt op Kp 2,7, maar bij Bruny Island (Alonnah) is ongeveer Kp 4 nodig. Een storm kan binnen een dag opbouwen, dus kijk morgen opnieuw.

Je hebt ook een heldere lucht en echte duisternis nodig: de pagina van elke plaats toont de bewolkingsverwachting en het beste uur voor vannacht.

Kp-verwachting: NOAA SWPC, elke 10 minuten gecontroleerd.

Uitgelichte bestemmingen

Waar het poollicht het makkelijkst te zien is

PlaatsRegioBenodigde KpKp voor foto'sMagnetische breedte
Bruny Island (Alonnah)Tasmanië42,354,1°
Southport / Cockle CreekTasmanië42,354,3°
HobartTasmanië4,32,753,6°
LauncestonTasmanië53,352,1°
Cradle MountainTasmanië53,352,4°
DevonportTasmanië5,33,751,9°
BurnieTasmanië5,33,751,8°
GeelongVictoria6,7548,8°

Grootste steden

PlaatsInwonersBenodigde Kp
Sydney5.638.8309+
Melbourne5.435.5907
Brisbane2.780.0639+
Perth2.384.3719+
Adelaide1.469.1638,3
Gold Coast640.7789+
Newcastle508.4379+
Sunshine Coast398.8409+

Live waarnemingen

Waar bezoekers op dit moment poollicht melden. Een plaats stijgt bij elke melding en zakt weer naarmate de meldingen ouder worden.

  1. …

    Livewebcams in Australië

    Bekijk de lucht zelf met deze openbare camera's. Ze openen op de website van de eigenaar.

    Deze camera's zijn van hun eigenaars — wij linken er alleen naar. De meeste tonen weinig bij daglicht of bewolking, en sommige liggen 's zomers stil.

    Regio's in Australië

    Praktische informatie voor Australië

    Alarmnummer
    000 (112 also works from mobile phones)
    Toegang tot terrein
    Voor de meeste nationale parken in Tasmanië heb je per voertuig een geldige parkpas van de Parks & Wildlife Service nodig (opties voor 24 uur, vakantie/8 weken of een jaar; Cradle Mountain valt niet onder de 24-uurspas). Controleer van wie de grond is voordat je 's nachts parkeert en respecteer lokale afsluitingen.
    Autorijden in de winter
    Volgens de Alpine Resorts (Management) Regulations 2020 van Victoria moet elk voertuig dat Falls Creek, Mt Baw Baw, Mt Buller, Mt Hotham en Mt Stirling binnenrijdt tijdens het officiële sneeuwseizoen (2026: 7 juni - 4 oktober) passende sneeuwkettingen bij zich hebben. Kijk bij VicTraffic voor actuele verkeershinder in Victoria; in Tasmanië liggen er in de winter sneeuw en ijs op hooggelegen wegen en worden afsluitingen gemeld via meldingen van Tasmania Police / TasALERT. Actuele wegcondities
    Drones
    CASA-regels voor recreatief vliegen: max. 120 m AGL, minstens 30 m van mensen, alleen overdag en binnen zichtafstand, één drone tegelijk, en voor drones boven 250 g niet vliegen binnen 5,5 km van een gecontroleerd vliegveld; zie https://www.casa.gov.au/knowyourdrone/drone-rules
    Officiële ruimteweerdienst
    Bureau of Meteorology Australian Space Weather Forecasting Centre (Aurora Watch/Alert/Outlook)
    Weerdienst
    Bureau of Meteorology
    Gecertificeerde Dark Sky-gebieden
    River Murray International Dark Sky Reserve · Warrumbungle National Park · Arkaroola Wilderness Sanctuary · The Jump-Up, Australian Age of Dinosaurs

    Het BOM geeft Aurora Watches uit (tot 48 uur van tevoren na een geo-effectieve CME of coronaal gat), Aurora Alerts (poollicht is bezig) en Aurora Outlooks voor 3-7 dagen; je kunt je per e-mail abonneren.

    Richtlijn van het BOM: rond Kp 3 kan zuiderlicht zichtbaar zijn vanuit het zuiden van Tasmanië; bij Kp 7 (zware storm) kan het tot het zuiden van NSW reiken.

    In Tasmanië en Victoria is geen DarkSky-gecertificeerde plek gevonden.

    Samengesteld uit officiële bronnen van overheden, wegbeheerders en weerdiensten. Regels veranderen; controleer ze voor vertrek.

    Vragen en antwoorden

    Kun je het zuiderlicht zien in Australië?

    In Australië is voor het poollicht een actieve nacht nodig. Het verschijnt het eerst bij Bruny Island (Alonnah), vanaf ongeveer Kp 4.

    Welke Kp is nodig om het poollicht te zien in Australië?

    Bij Bruny Island (Alonnah) is ongeveer Kp 4 genoeg. In Sydney, de grootste stad, is ongeveer Kp 9+ nodig.

    Wat is de beste maand om het poollicht te zien in Australië?

    Bij Bruny Island (Alonnah) was augustus historisch gezien de beste maand (8% van de nachten was helder, donker en actief genoeg), gevolgd door april (8%).

    Wanneer was het poollicht voor het laatst te zien in Australië?

    De meest recente nacht in onze gegevens met genoeg activiteit voor Bruny Island (Alonnah) tijdens duisternis was 10 oktober 2026 (Kp 7,3). Dat is sinds 1995 op 862 nachten gebeurd.