AuroraMeteo

Finland535 plaatsen

Noorderlicht in Finland: waar en wanneer je het ziet

Delen van Finland liggen recht onder de poollichtovaal: bij Oulu kan het poollicht op bijna elke heldere, donkere nacht verschijnen. Bij Oulu was september historisch gezien de beste maand (42% van de nachten).

Uitgelichte bestemmingen

Waar het poollicht het makkelijkst te zien is

PlaatsRegioBenodigde KpKp voor foto'sMagnetische breedte
OuluPohjois-Pohjanmaa0062,2°
RovaniemiLapland0063,7°
TornioLapland0063,1°
KemiLapland0063,0°
HaukipudasPohjois-Pohjanmaa0062,4°
KuusamoPohjois-Pohjanmaa0063,1°
KempelePohjois-Pohjanmaa0062,1°
Kiimingin kirkonkyläPohjois-Pohjanmaa0062,3°

Grootste steden

PlaatsInwonersBenodigde Kp
Helsinki658.8642,7
Espoon keskus323.9102,7
Tampere260.6462
Vantaa252.7242,7
Oulu216.0660
Turku206.6552,3
Jyväskylä148.7441,7
Kuopio125.4621,3

Live waarnemingen

Waar bezoekers op dit moment poollicht melden. Een plaats stijgt bij elke melding en zakt weer naarmate de meldingen ouder worden.

  1. …

    Regio's in Finland

    Praktische informatie voor Finland

    Alarmnummer
    112
    Toegang tot terrein
    Het jokamiehenoikeus (allemansrecht) laat iedereen zonder toestemming vrij door de natuur trekken en er kamperen of tijdelijk verblijven, ongeacht wie de eigenaar is. Het geldt niet voor erven, akkers of andere speciaal aangewezen gebieden, en ook niet voor activiteiten die de natuur schaden of anderen storen.
    Autorijden in de winter
    Winterbanden zijn verplicht van 1 november tot en met 31 maart als het weer of de toestand van de weg daarom vraagt. De minimale profieldiepte is 3 mm, en sinds december 2024 moeten winterbanden zonder spikes het symbool met de drie bergtoppen en sneeuwvlok (3PMSF) hebben. Spijkerbanden mogen worden gebruikt van 1 november tot en met 31 maart, en op andere momenten als het weer of de toestand van de weg daarom vraagt. De dienst Liikennetilanne (Verkeerssituatie) van Fintraffic toont de toestand van de wegen en weercamera’s langs de weg. Actuele wegcondities
    Drones
    De EU-droneregels gelden: registreer je als exploitant als je drone 250 g of meer weegt of een camera heeft, houd hem binnen zichtafstand en blijf onder 120 m. Nationale autoriteit: https://www.traficom.fi/en/
    Officiële ruimteweerdienst
    Finnish Meteorological Institute: Auroras and space weather · FMI Auroras Now! (all-sky cameras) · ISES RWC Finland (FMI)
    Weerdienst
    Finnish Meteorological Institute (FMI)
    Gecertificeerde Dark Sky-gebieden
    Syrjävaara Dark Sky Park

    In augustus 2026 werd Syrjävaara (Kaavi, Noord-Savo) het eerste International Dark Sky Park van Finland. Het is een natuurbeschermingsgebied van 90 ha dat in 2014 werd ingesteld.

    De noorderlichtpagina van het FMI gebruikt het eigen magnetometernetwerk (R-index) voor gele waarschuwingen (noorderlicht mogelijk) en rode waarschuwingen (noorderlicht zeer waarschijnlijk). Volgens het FMI wordt de oudere dienst Auroras Now! geleidelijk vervangen door de RWC-website.

    Samengesteld uit officiële bronnen van overheden, wegbeheerders en weerdiensten. Regels veranderen; controleer ze voor vertrek.