AuroraMeteo

Verenigd Koninkrijk2.525 plaatsen

Noorderlicht in Verenigd Koninkrijk: waar en wanneer je het ziet

In het noorden van Verenigd Koninkrijk is het poollicht een vertrouwd verschijnsel op heldere, donkere nachten — bij Shetlandeilanden (Lerwick) vanaf ongeveer Kp 2,3. Bij Shetlandeilanden (Lerwick) was oktober historisch gezien de beste maand (13% van de nachten).

Uitgelichte bestemmingen

Waar het poollicht het makkelijkst te zien is

PlaatsRegioBenodigde KpKp voor foto'sMagnetische breedte
Shetlandeilanden (Lerwick)Schotland2,30,757,8°
ThursoSchotland31,356,1°
Orkney-eilanden (Kirkwall)Schotland31,356,6°
Isle of LewisSchotland3,31,755,9°
SteòrnabhaghSchotland3,31,755,9°
WickSchotland3,31,755,9°
InvernessSchotland3,7254,9°
ElginSchotland3,7255,0°

Grootste steden

PlaatsInwonersBenodigde Kp
Londen8.961.9897,3
Birmingham1.157.6036,7
Glasgow626.4104,7
Manchester568.9966
Sheffield556.5006,3
Leeds536.2806
Edinburgh514.9904,7
Liverpool496.7706,3

Live waarnemingen

Waar bezoekers op dit moment poollicht melden. Een plaats stijgt bij elke melding en zakt weer naarmate de meldingen ouder worden.

  1. …

    Regio's in Verenigd Koninkrijk

    Praktische informatie voor Verenigd Koninkrijk

    Alarmnummer
    999 / 112
    Toegang tot terrein
    In Schotland geeft de Scottish Outdoor Access Code toegangsrecht tot het meeste land en binnenwater, op elk moment van de dag of nacht (inclusief verantwoord wildkamperen), zolang je je verantwoordelijk gedraagt en uit de buurt van gebouwen blijft; in Engeland en Wales geldt het toegangsrecht van de CRoW Act alleen voor in kaart gebracht open access land, te voet, en zonder kamperen of autorijden, tenzij de grondeigenaar het toestaat.
    Autorijden in de winter
    Winterbanden zijn nergens in het Verenigd Koninkrijk wettelijk verplicht (minimumprofiel 1,6 mm); kijk bij Traffic Scotland (trafficscotland.org) voor de Schotse hoofdwegen en bij National Highways voor de Engelse snelwegen en belangrijke A-wegen. Actuele wegcondities
    Drones
    Voor drones van 250 g tot 25 kg heb je zowel een Flyer ID van de CAA (online theorietoets) als een Operator ID nodig, en vanaf 1 januari 2026 is een Flyer ID verplicht voor drones boven 100 g; zie https://www.caa.co.uk/drones/
    Officiële ruimteweerdienst
    Met Office Space Weather (incl. aurora forecast)
    Weerdienst
    Met Office
    Gecertificeerde Dark Sky-gebieden
    Tomintoul and Glenlivet – Cairngorms · Galloway Forest Park · Northumberland National Park and Kielder Water & Forest Park · North Ronaldsay · Isle of Coll

    DarkSky International noemt Tomintoul and Glenlivet – Cairngorms het donkerste Dark Sky Park van het Verenigd Koninkrijk en het noordelijkste ter wereld.

    Open access land in Engeland en Wales omvat geen grond binnen 20 m van een woning, en ook geen gebouwen, parken en tuinen.

    Samengesteld uit officiële bronnen van overheden, wegbeheerders en weerdiensten. Regels veranderen; controleer ze voor vertrek.