AuroraMeteo

Verenigde Staten8.162 plaatsen

Noorderlicht in Verenigde Staten: waar en wanneer je het ziet

Delen van Verenigde Staten liggen recht onder de poollichtovaal: bij Utqiagvik kan het poollicht op bijna elke heldere, donkere nacht verschijnen. Bij Utqiagvik was januari historisch gezien de beste maand (49% van de nachten).

Kun je vannacht het noorderlicht zien in Verenigde Staten?

Misschien, als de lucht helder is. De verwachting voor vannacht komt tot Kp 2,7, genoeg om het poollicht na het donker met het blote oog te zien vanuit 9 plaatsen in Verenigde Staten, bijvoorbeeld Anchorage, Fairbanks en Eagle River. Een camera kan het misschien ook vastleggen vanuit nog 20 plaatsen.

Je hebt ook een heldere lucht en echte duisternis nodig: de pagina van elke plaats toont de bewolkingsverwachting en het beste uur voor vannacht.

Kp-verwachting: NOAA SWPC, elke 10 minuten gecontroleerd.

Uitgelichte bestemmingen

Waar het poollicht het makkelijkst te zien is

PlaatsRegioBenodigde KpKp voor foto'sMagnetische breedte
FairbanksAlaska0065,1°
BadgerAlaska0065,1°
CollegeAlaska0065,1°
UtqiagvikAlaska0070,4°
ColdfootAlaska0067,2°
TalkeetnaAlaska0062,1°
Knik-FairviewAlaska0,3061,4°
AnchorageAlaska0,7061,0°

Grootste steden

PlaatsInwonersBenodigde Kp
New York8.804.1906,7
Los Angeles3.820.9149+
Brooklyn2.736.0746,7
Chicago2.664.4525,7
Queens2.316.8416,7
Houston2.314.1579+
Phoenix1.650.0709+
Philadelphia1.573.9167

Live waarnemingen

Waar bezoekers op dit moment poollicht melden. Een plaats stijgt bij elke melding en zakt weer naarmate de meldingen ouder worden.

  1. …

    Livewebcams in Verenigde Staten

    Bekijk de lucht zelf met deze openbare camera's. Ze openen op de website van de eigenaar.

    Deze camera's zijn van hun eigenaars — wij linken er alleen naar. De meeste tonen weinig bij daglicht of bewolking, en sommige liggen 's zomers stil.

    Regio's in Verenigde Staten

    Praktische informatie voor Verenigde Staten

    Alarmnummer
    911
    Toegang tot terrein
    Er is geen algemeen recht van vrije doorgang; de wetgeving over huisvredebreuk verschilt per staat, dus blijf op openbare grond (nationale parken, national forests, BLM-land) of vraag de grondeigenaar om toestemming, en volg de nacht- en parkeerregels van elk park.
    Autorijden in de winter
    Regels voor banden en kettingen verschillen per staat; kijk bij Alaska 511 (511.alaska.gov, Alaska DOT&PF) voor de wegen in Alaska, of elders bij de 511-dienst van de betreffende staat. Actuele wegcondities
    Drones
    Recreatieve vliegers moeten de TRUST-test van de FAA halen, drones van 250 g of meer registreren op FAADroneZone en in ongecontroleerd luchtruim niet hoger vliegen dan 400 ft AGL (in gecontroleerd luchtruim is LAANC-toestemming nodig): https://www.faa.gov/uas/recreational_flyers
    Officiële ruimteweerdienst
    Voorspellingscentrum voor ruimteweer van de NOAA (noorderlichtdashboard)
    Weerdienst
    Nationale weerdienst van de VS (NOAA)
    Gecertificeerde Dark Sky-gebieden
    Boundary Waters Canoe Area Wilderness, Minnesota · Voyageurs National Park, Minnesota · Katahdin Woods and Waters National Monument, Maine · Headlands International Dark Sky Park, Michigan · Waterton-Glacier International Peace Park (Glacier NP, Montana)

    Boundary Waters Canoe Area Wilderness is het grootste Dark Sky Sanctuary van DarkSky International (ongeveer 1,1 miljoen acres).

    The Headlands (Emmet County, Mackinaw City) is het hele jaar 24/7 open, zonder entreegeld.

    Samengesteld uit officiële bronnen van overheden, wegbeheerders en weerdiensten. Regels veranderen; controleer ze voor vertrek.

    Vragen en antwoorden

    Kun je het noorderlicht zien in Verenigde Staten?

    Delen van Verenigde Staten liggen recht onder de poollichtovaal: bij Utqiagvik kan het poollicht op bijna elke heldere, donkere nacht verschijnen.

    Welke Kp is nodig om het poollicht te zien in Verenigde Staten?

    Bij Utqiagvik is ongeveer Kp 0 genoeg. In New York, de grootste stad, is ongeveer Kp 6,7 nodig.

    Wat is de beste maand om het poollicht te zien in Verenigde Staten?

    Bij Utqiagvik was januari historisch gezien de beste maand (49% van de nachten was helder, donker en actief genoeg), gevolgd door februari (49%).

    Wanneer was het poollicht voor het laatst te zien in Verenigde Staten?

    Bij Utqiagvik is het poollicht een vertrouwd verschijnsel op heldere, donkere nachten. De meest recente sterke geomagnetische storm daar tijdens duisternis was op 3 oktober 2026 (Kp 5,0), een van 600 stormnachten sinds 1995.